Ahoj!

Jak se jmenuješ?

Vítej u nás!

Starbucks spojuje lidi nad šálkem kávy – díky tomu se stal jednou z nejznámějších a nejoblíběnějších společností na celém světě. Práce ve Starbucks připomíná trávení času s přáteli. Přidat se k nám neznamená být jen „zaměstnancem” – nazýváme se „partnery”, protože věříme, že máme společné cíle a podíl na úspěchu. Naši partneři jsou tím nejcennějším, co máme. Právě oni totiž dělají Starbucks tím výjimečným místem.

Staň se součástí něčeho většího.

Náš příběh se začal psát v roce 1971. Tenkrát jsme byli pražírnou a prodejnou zrnkové a mleté kávy, čaje a koření, s jediným obchodem na Pike Place Marketu v Seattlu.

 

Dnes máme tu čest přivítat každý den miliony zákazníků a nabídnout jim naše výjimečné produkty ve více než 28 000 kavárnách v 76 zemích.

 

cup half 1

coffe Naši partneři

Být Starbucks partnerem znamená být více než jen zaměstnancem.

 

Frederik
Jiri

Frederik

Store Manager

Ahoj, jmenuji se Fred a pracuji na pozici Store managera.

Do společnosti Starbucks jsem nastoupil před rokem jako externí Store manager a působím na pražské kavárně Vokovice. Prošel jsem si šestiměsíčním tréninkem – přes všechny pozice od baristy, Shift Supervisora, Assistant Store Managera až po moji současnou. Díky této zkušenosti mám lepší porozumění tomu, co obnáší práce mých kolegů.

Moje hlavní náplň práce je dohlížet na ziskovost kavárny, spokojenost zákazníků a budování a rozvoj týmu. Jsem ambasadorem našich hodnot a snažím se jít stále příkladem. Nejvíce mě baví práce a komunikace s lidmi. Je super vidět zákazníky, jak se vracejí každý den, což věřím, že znamená, že svou práci děláme dobře.

Můj pracovní den není stále stejný, ale většinu času trávím obsluhou zákazníků a přípravou kávy. Snažím se dohlížet na to, aby všichni dostali špičkový zákaznický servis, kvalitní produkt a odcházeli z kavárny spokojení. Každý den přinese něco nového – nového zákazníka, nové výzvy a nové zážitky.

V mém týmu najdete samé mladé, ambiciózní a kreativní lidi. Všichni jsou samostatní, iniciativní a spolehliví. Otevřeně o všem komunikujeme a dáváme si zpětnou vazbu. Díky ní dokážeme vylepšit naše nedostatky a učíme se ze svých chyb.

Starbucks jsem poznal v zahraničí a zaujala mě jeho konzistence v kvalitě produktu a v zákaznickém servisu. Je jedno, kterou kavárnu jsem navštívil, moje zkušenost byla pokaždé pozitivní. Na českém trhu stále není dlouho, má velký potenciál se rozvíjet a velmi rád bych byl toho součástí.

Na společnosti Starbucks si nejvíce vážím, s jakou lidskostí všichni řeší každodenní rutiny a záležitosti. Každý si s každým tyká a pomáhá navzájem. Nepracujeme jeden pro druhého, ale jeden s druhým. 

 

Frederik

Kristýna

Assistant Store Manager

Ahoj, mé jméno je Kristýna a letos uplyne již deset let od podpisu mé pracovní smlouvy. Pro Starbucks jsem se rozhodla z prostého důvodu – je prostě kávová jednička na trhu!

Aktuálně pracuji na pozici Assistant Store Manager v kavárně Palác Archa v Praze. Mojí hlavní náplní práce je nábor nových partnerů, jejich trénink a následný rozvoj. Mojí pravidelnou rutinou je plánování nejen směn, ale také nákladů na zaměstnance. Nedílnou součástí je také udržení pozitivní atmosféry v týmu, a to například pomocí pravidelných meetingů či společných akcí. Můj tým je taková moje druhá rodina, o kterou se snažím starat s láskou a péčí. 

Baví mě pomáhat svým partnerům v naplnění jejich pracovních snů a ráda sledují jejich následný vývoj. Je skvělé se poohlédnout za svou prací a vidět na manažerských pozicích úspěšné partnery, které jsem nabírala a pomáhala jim s jejich tréninkem a kariérním růstem.

Na mé práci je skvělé to, že můj pracovní den nezačíná zapnutím počítače, ale vychutnáním si lahodné čerstvé kávy společně s ochutnávkou nějaké ,dobroty. Následně je můj pracovní den rozmanitý – nejsem jen v kanceláři, ale zahlédnete mě i za barem a kasou – jak jinak bych totiž mohla porozumět svým baristům a vést svůj tým.

Starbucks je společnost, která se za nás postavila i v době koronavirové krize – dostali jsme nabídky využití volnějšího času k růstu pomocí různých webinářů, školení… I já jsem této volnější doby využila a prošla jsem si tréninkem na Coffee Mastera – a nyní již se mohu pyšnit nejenom znalostmi, ale i neokoukanou černou zástěrou, se kterou se ráda starám o rozvoj kávové kultury.

Na naší společnosti si vážím nejvíce toho, že mi dává šanci skloubit čas pracovní a rodinný a najít si tak work life balance… Aktuálně totiž pracuji na zkrácený úvazek a díky tomu mi zbývá dostatek volného času pro mou rodinu.

 

Kristýna

Jiří

Barista

Ahoj, říkají mi George a ve Starbucks pracuji jako barista v kavárně Palác Archa.

Po dvou a půl letech na této pozici jsem nyní započal svůj trénink na pozici Vedoucího směny, a tak před sebou mám obrovskou výzvu, která s sebou nese spoustu skvělých příležitostí, ale i velkou odpovědnost.

Náplní mé práce je péče a komunikace se zákazníky. Vše se samozřejmě točí kolem kávy. Jako barista se starám i o čistotu a skvělou atmosféru na kavárně tak, aby zážitek ve Starbucks byl vždy nezapomenutelný. Na této práci mě nejvíce baví lidé – jak za barem tak před ním. Baví mě s nimi sdílet naše každodenní radosti a starosti a životní příběhy.

V kavárně máme skvělý tým. Jsme všichni sehraní a to i přes to, že nabíráme a trénujeme nové baristy o sto šest. Každý má nějakou svoji vlastnost, kterou doplňuje ostatní členy týmu. Chováme se k sobě s respektem a možná i proto je pro většinu z nás kavárna druhý domov.

Na Starbucks jako společnosti si vážím, že se zajímá o své zaměstnance. Žádá si po nás zpětnou vazbu a pokud z ní vyjde cokoliv, co by šlo změnit, jdou do toho plnou parou. Skvělé mi přijde také zapojení baristů a zaměstnanců kaváren i do propagace a širšího marketingu například v podobě našeho partnerského instagram starbuckspartners_cz. Podporuje i mimopracovní aktivity jako jsou teambuildingy, vánoční večírky, nebo třeba i dobrovolnické aktivity.

 

Jiří
Kristýna

Buď součástí příběhu!

Utváříme historii již více než 50 let. Teď můžeš společně s námi.

cup
1971
cup
1983
cup
1998
cup
2001
cup
2008
cup
2016
cup
2018
cup
2020

Přidej se k nám i ty!

 • 1971 – Starbucks otevřel první kavárnu na Pike Place Market v Seattlu.

 • 1983 - Howard Schultz (zakladatel Starbucks) vycestoval do Itálie, kde ho okouzlila popularita espresso barů v Miláně. Uviděl potenciál vytvořit podobnou kavárenskou kulturu v Seattlu.

 • 1998 - Vstoupili jsme i do Evropy a otevřeli první kavárnu ve Velké Británii.

 • 2001 – Představili jsme pravidla etického získávání kávy ve spolupráci s organizací Conservation International.

 • 2008 – Otevřeli jsme první kavárnu v České republice na Malostranském náměstí.

 • 2016 – Otevřeli jsme první kavárnu na Slovensku.

 • 2018 – Otevřeli jsme první evropskou pražírnu kávy Reserve Roastery v Miláně.

 • 2020 – Zpoplatnili jsme jednorázové papírové kelímky a přidali se k iniciativě Sázíme budoucnost – díky vybrané částce přispějeme na výsadbu 10 milionu stromů v České republice.

Zajímavosti o Starbucks

 • Celková suma nápojů Frappuccino prodaných v roce 2021 by vystačila na osvěžení všech obyvatel Brna, Ostravy a Olomouce dohromady.

 • Pokud bychom za sebe vyskládali všechny Ham & Cheese croissanty, které jsme prodali v roce 2021 v České repulice, získali bychom řadu dlouhou jako linka pražského metra A.

 • Překapávaná káva, kterou jsme v českých kavárnách připravili v roce 2021, by naplnila 4 standardní cisterny.

 • V roce 2021 jsme v České republice prodali takový objem rostlinných alternativ mléka, kolik by nadojilo 8 krav za celý rok.

 • V roce 2021 jsme v České republice napekli tolik croissantů, že bychom mohli pozvat na snídani každého obyvatele Benátek.

Naše odpovědnost

Již od chvíle, kdy jsme v roce 1971 otevřeli první kavárnu, pracujeme na tom, abychom získali důvěru a respekt našich zákazníků, partnerů (zaměstnanců) i okolí. Jak? Tím, že se chováme zodpovědně a děláme věci, které jsou dobré pro naši planetu i její obyvatele.

 

Ve Starbucks ctíme náš závazek během celé cesty kávového zrnka z farmy až do kavárny. Od podpory farmářů pěstujících naši kávu, zvyšování jejich životní úrovně a zajištění etického nákupu kávy, až po organizaci různorodých CSR aktivit v okolí našich kaváren, kterými se zapojujeme do komunity v České republice.

 

Současně s tím se zamýšlíme nad dopadem společnosti na životní prostředí a snažíme se ho snižovat prostřednictvím eliminace odpadu, používáním recyklovatelných materiálů i nahrazením plastových příborů a kelímků.